TegraSystem TegraSystem on suunniteltu joustavaksi modulaariseksi järjestelmäksi, jonka voi yhdistellä täyttämään laboratorioiden yksilölliset tarpeet. Voit käyttää yksittäistä tai useita laitteita. Laajenna ja lisää moduuleita sitä mukaa kun tarpeet kasvavat. TegraSystem:in avulla pääset hyötymään toistettavuudesta, tehokkuudesta ja verkkointegraatiosta. TegraSystem:in voit valita 6 hionta-/kiillotuslaitteesta, 3 näytteensiirtäjästä ja 2 annostelujärjestelmästä. Laitteet voidaan yhdistellä yli 20 eri tavalla vastaamaan käyttäjän tarpeita. Kun huomioidaan kapasiteettivaatimukset, laboratorion työnkulku ja eri materiaalien määrät, tarjolla on aina sopiva TegraSystem ratkaisu. Lisätietoa TegraSystem:istä.
LaboSystem Hionta, hiertämis ja kiillotuslaitteisto käsin tai automaattisesti tehtävään materialografiseen näytteenvalmistukseen. Näytteensiirtäjät puoliautomaattiseen näytteenvalmistukseen LaboPol hionta ja kiillotuslaitteessa. Lisätietoa LaboSystem:istä.
Hot Cell System Radioaktiivisten materiaalien näytteenvalmistus on jatkuvasti lisääntymässä. Siksi Struers on suunnitellut sarjan vankkoja ja luotettavia laitteita, joita voidaan käyttää HotCell-kuumakammiossa. Laitteita käytetään ja ohjataan kuten normaalejakin mallejakin. Myös lisätarvikkeet ja kulutustarvikkeet ovat samoja. Lisätietoa: Hot Cell System
Multidoser Automaattinen kiillotusnesteiden (DP-Suspensio, Lubricant ja OP Suspensio) annosteluyksikkö. Tasainen timanttien ja voiteluaineiden annostelu takaa toistettavimmat kiillotustulokset.